Тогтоол шийдвэр

Газар өмчлүүлэх тухай

Монгол Улсын Засаг захиргаа нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 29 дүгээр зүйлийн 2, Монгол Улсын иргэнд газар өмчлүүлэх тухай хуулийн 7 дугаар зүйлийн 7-ийн 1 дэх заалт, 14 дүгээр зүйлийн 1-ийн нэг, гурав, 21 дүгээр зүйлийн нэг, хоёр , Монгол Улсын иргэнд газар өмчлүүлэх тухай хуулийн дагаж мөрдөх журмын тухай хууль”-ийн 4 дүгээр зүйлийг тус тус үндэслэн ЗАХИРАМЖЛАХ нь.

Дэлгэрэнгүй...
 

Онлайн зочид

Бидэнд 42 зочид ба Гишүүд байхгүй онлайн байна

сурагчдын дунд Хуулиа дээдлэе тэмцээн

Сумын ИТХурал, Гэмт хэргээс урьдчилан сэргийлэх зөвлөл сумын цагдаагийн хэсэгтэй хамтран ахлах ангийн сурагчдын дунд Хуулиа дээдлэе тэмцээн “Авилгын эсрэг хамтдаа” сэдэв дор амжилттай болж өндөрлөлөө. Энэ тэмцээнээр сурагчдад авхаалж самбаа оюун ухаанаа сорих талбар болохын зэрэгцээ ард иргэдэд хууль сурталчилах өргөн боломжыг нээсэн.

tt1

Дэлгэрэнгүй...

ТӨВ АЙМГИЙН ЭРДЭНЭСАНТ СУМЫН ЕРӨНХИЙ БОЛОВСРОЛЫН СУРГУУЛИЙН 2015-2016 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛИЙН ЗОРИЛГО, ЗОРИЛТ

ЗОРИЛГО:
     Монгол Улсын Их Хурлын 2015 оны 01 дүгээр сарын 29-ны 12 дугаар тогтоолоор батлагдсан” Төрөөс боловсролын талаар баримтлах бодлого”, Монгол Улсын засгийн газрын 2013 оны 295 тогтоолоор батлагдсан “Зөв монгол хүүхэд” үндэсний хөтөлбөр, Боловсрол, Соёл, Шинжлэх ухааны сайдын 2015 оны  А/302 дугаар тушаалаар батлагдсан “Сургалтын цөм хөтөлбөр батлах тухай”, 2015-2016 оны хичээлийн жилд дэвшүүлсэн улс, аймгийн зорилтын хэрэгжилтийг хангах.

Дэлгэрэнгүй...

УРЛАГИЙН НААДМЫН АВАРГА АНГИУД

1-3 ангийн ангилалд 1-р байр  Л.Цэнд багштай 3а анги
            2-р байр Д.Бүрэнжаргал  багштай 1а анги
            3-р байр Ч.Өлзийцэцэг багштай 3в анги        
 4-5 ангийн ангилалд 1-р байр О.Хажидсүрэн багштай 5б анги
            2-р байр  Д.Болормаа багштай 4б анги
            3-р байр Д.Сэлэнгэ багштай 4а анги                                                                                                                                                           6-9 ангийн ангилалд 1-р байр  Г.Шаравнямбуу багштай 8а анги
            2-р байр Б.Ариунтунгалаг багштай 8в анги
            3-р байр Н.Отгонбаяр багштай 6а анги        
10-12 ангийн ангилалд 1-р байр  Д.Баярцэцэг багштй 12а анги
                2-р байр О.Анхныбаяр багштай 11а анги
                3-р байр Т.Саранцэцэг багштай 11б анги
УРЛАГИЙН НААДМЫН АВАРГУУД


           УРЛАГИЙН ТЭРГҮҮНИЙ СУРАГЧ 12А АНГИЙН СУРАГЧ
БАДАМЖАВЫН МӨНХ-ОТГОН
СУРГУУЛИЙН ШИЛДЭГ ДУУЧИН 12А АНГИЙН СУРАГЧ
ДОРЖГОТОВЫН АНХБАЯР

     1-3 ангийн ангилалд    
                 УДИРДААЧ БАГШ ЛХАСРАНЖАВЫН ЦЭНД
    Гоцлол дуу    – Ардын дуу    - 3а ангийн сурагч Г.Мөнх-Ану
                                Зохиолын дуу-3б ангийн сурагч  М.Энхжин  
    Бүжиг    –     Хамтлаг бүжиг - 3а ангийн  Цоглог золбоо   хамтлаг
    Гоцлол бүжиг -2в ангийн сурагч  Э.Санжаапэрэнлэй
    Хөгжим    –     3а ангийн сурагч Ч.Долгорсүрэн
    Хамтлаг дуу  - 2а ангийн “Чихэрхэн” хамтлаг
    Шилдэг хөтлөгч - 3а ангийн сурагч  Г.Тэмүүлэн , Н.Хулан
   4-5 ангийн ангилалд    
                         УДИРДААЧ БАГШ ОСОРЫН ХАЖИДСҮРЭН
    Гоцлол дуу    – Ардын дуу    - 5б ангийн сурагч  Э.Санжаарэнчин
            Зохиолын дуу- 5б  ангийн сурагч  Д.Нарансолонго   
    Бүжиг    – Хамтлаг бүжиг – 5б ангийн “Калинка”  хамтлаг
    Гоцлол бүжиг – 5б ангийн сурагч С.Отгончимэг    
    Хөгжим    – 5б ангийн сурагч Э.Гэрэлмаа /гоцлол/
    Хамтлаг хөгжим  - 4б ангийн Бишгүүр
    Хамтлаг дуу- 4б ангийн хамтлаг
    Шилдэг хөтлөгч - 4б ангийн сурагч Ц.Долгор     

6-9 ангийн ангилалд    
УДИРДААЧ БАГШ ГҮНДЭЛИЙН ШАРАВНЯМБУУ
    Гоцлол дуу    – Ардын дуу    - 6а ангийн сурагч  Ц.Оюун-Эрдэнэ
        Зохиолын дуу- 6а ангийн сурагч  М.Баяр-Отгон /шилдэг/
-9а ангийн сурагч Э.Эрдэнэбат /авьяаслаг/
    Бүжиг    – Хамтлаг бүжиг –  6а ангийн “Шүрэн талст” хамтлаг
           Гоцлол бүжиг – 7б ангийн сурагч Д.Нармандах
    Хөгжим /гоцлол /   – 8в ангийн сурагч Н.Дашдолгор
    Хөгжим /хамтлаг/  - 8в ангийн хамтлаг хөгжимчид
    Хамтлаг дуу  - 8а ангийн хамтлаг  “Багш та”
    Шилдэг хөтлөгч - 9а ангийн сурагч  М.Мөнх-Эрдэнэ
    -8а ангийн сурагч  Б.Эрдэнэчимэг
   10-12 ангийн ангилалд    
                       УДИРДААЧ БАГШ ДОРЖПАЛАМ БАЯРЦЭЦЭГ
    Гоцлол дуу    – Ардын дуу    - 11а ангийн сурагч  С.Дэмбэрэлдашмаа
        Зохиолын дуу-10а ангийн сурагч Ч.Алтангэрэл
    Бүжиг    – Хамтлаг бүжиг –  12а ангийн “Монгол омогшил” хамтлаг
           Гоцлол бүжиг/ шилдэг/ – 12а ангийн сурагч   Мөнх-Отгон /
           Гоцлол бүжиг /аварга/ -12а ангийн сурагч Д.Номинцэнд
    Хөгжим    – 11б ангийн хамтлаг хөгжимчид
    Хамтлаг дуу  - 12а ангийн Хөвгүүдийн хамтлаг дуу
   Шилдэг хөтлөгч - 12а ангийн сурагч  Д.Балжинням, Х.Доржжодов
Урлагийн наадамд амжилттай оролцсон нийт анги хамт олон, багш сурагчдадаа баяр хүргэж цаашдын сурлага, урлагийн өндөр амжилт хүсье.

sant